Podsumowanie turnieju z okazji 5-tej rocznicy istnienia sekcji Omega

20 grudnia 2017 Bez kategorii

W miniony poniedziałek 18.12.2017 w Brodnickim Domu Kultury rozegraliśmy turniej z okazji 5 rocznicy istnienia sekcji brydża sportowego przy Stowarzyszeniu Omega.

Gospodynią z ramienia BDK była Pani Wicedyrektor Katarzyna Miętkiewicz, a nasz turniej swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz, Prezes KPZBS Wiesław Paczkowski, Członek Zarządu KPZBS Marek Bałabuch, Redaktor Naczelny „Świata Brydża” Paweł Jarząbek, Burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski.

Krótką historię brodnickiego brydża w tym głównie ostatnie 5 lat od kiedy to jesteśmy zarejestrowani jako sekcja przy Stowarzyszeniu Omega przedstawił  Prezes sekcji Kazimierz Namysł.

Następnie głos zabrał Pan Burmistrz Jarosław Radacz, który nie tylko pozytywnie odniósł się do naszej działalności, którą aktywnie wspiera od chwili objęcia urzędu burmistrza, ale także potwierdził wcześniejszą deklarację dotyczącą dofinansowania zakupu maszyny do powielania kart.

Paweł Jarząbek jako Redaktor Naczelny „Świata Brydża” podkreślił nasz wkład w rozwój brydża sportowego na terenie nie tylko naszego miasta i powiatu. Przekazał nam też życzenia i gratulacje od Prezesa PZBS Pana Witolda Stachnika. Artykuł z naszego turnieju ukaże się kolejnym numerze ŚB.

Prezes KPZBS Wiesław Paczkowski przekazał nam gratulacje i pamiątkową tablicę oraz odczytał uchwałę Zarządu KPZB o dofinansowaniu do zakupu maszyny do powielania kart.

W imieniu brydżystów z Wąbrzeźna najlepsze życzenia dla naszej sekcji przekazał Burmistrz tego miasta, świetny brydżysta Leszek Kawski, który jest zaprzyjaźniony z naszym środowiskiem od ponad 20 lat.

Turniej poprzedził słodki poczęstunek i symboliczna lampka szampana.

Składamy serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Brodnickiego Domu Kultury za gościnność nie tylko w ubiegły poniedziałek, ale także za okres minionych 4 lat kiedy to możemy korzystać z pomieszczeń tego obiektu. Nasza działalność nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego jakie otrzymujemy z Urzędu Miasta oraz Stowarzyszenia Omega. Wspomniany już Pan Burmistrz Jarosław Radacz oraz Prezes Stowarzyszenia Omega Pan Zbigniew Brążkiewicz to osoby którym zawdzięczamy najwięcej. Na wsparcie mogliśmy też zawsze liczyć ze strony Kujawsko-Pomorskiego Związku Brydża Sportowego, który reprezentuje Prezes Wiesław Paczkowski czy Urzędu Gminy Brodnica. Jest też taka osoba jak Pani Ewa Zaniecka księgowa w Stowarzyszeniu Omega, której właściwie nikt z nas nie zna, a która wykonuje dla nas społecznie kawał dobrej roboty. Są też donatorzy naszego brydża Pani Iwona Brążkiewicz, Wacław Jankowski, Eugeniusz Chudziński, Jerzy Rudziński, którzy bardzo wymiernie wsparli nasza działalność.

Największe słowa uznania należą się jednak Koledze Kazimierzowi Namysłowi bez którego nie bylibyśmy dzisiaj w tym miejscu w którym jesteśmy. Kazimierzu przyjmij od nas wszystkich wielkie słowa podziękowania !